OCT 29

W cieniu Indii
Opublikowany przez: Joanna Wawrzyniec | Tagi: podróże, wycieczki, urlop, azja, indie | Data: 2015-11-03

Sri Lanka, dawniej nazywana Cejlonem jest miejscem, które od lat pobudza wyobraźnię wszelkich podróżników i ludzi pragnących zobaczyć tę niewielką wyspę leżącą na południe od Półwyspu Indyjskiego.

W czasach królowej Wiktorii znajdowała się ona w obrębie Imperium Brytyjskiego, po jego rozpadzie stając się niezależną Republiką.

Ci, którzy zastanawiają się, co ciekawego można zobaczyć na Cejlonie, odpowiedź znajdą w mgnieniu oka: ta wyspa jest niemalże miniaturą Indii. Wycieczka na Sri Lankę znajduje się w ofercie wielu biur podróży, które zachwalają turystyczne atrakcje wyspy. Do klasyki pobytu na wyspie należy z pewnością spotkanie ze słoniami, często w formie safari po dżungli lub terenie parku narodowego Minneriya, jak również odwiedzenie plantacji herbaty a także ceremonia jej degustacji. Uprawa herbaty stanowiła podstawę gospodarki Cejlonu właśnie w czasach brytyjskich i do tej pory jest znaczącą gałęzią krajowej produkcji, a wiele popularnych w naszym kraju herbat pochodzi właśnie ze Sri Lanki.

Dla przeciętnego mieszkańca Europy klimat i obecna na wyspie flora i fauna będą atrakcją samą w sobie. Inne zabytki, które oferuje ta położona w Zatoce Bengalskiej wyspa,to ruiny dawnej skalnej fortecy, wizyta w pobliskich Malediwach czy rejs po Oceanie Indyjskim. Cejlon jest także wyspą znaną z obfitości kamieni szlachetnych - to tutaj wydobyto sławny szafir Blue Belle of Asia.

Ci, których zainteresowała wycieczka na Sri Lankę zapewne rozważają koszty takiej podróży. Skorzystanie z usług biur podróży zapewnia bezpieczeństwo i eliminuje ryzyko poczucia zagubienia w obcym kraju, koszty jednak są dość wysokie i zaczynają się w okolicach 4000 zł i rosną wraz ze zwiększającą się liczbą punktów programu. Odważni i doświadczeni podróżnicy mogą zdecydować się na samodzielną podróż w rytmie popularnego ostatnio "slow travel". Choć koszty takiego przedsięwzięcia będą z pewnością niższe, wymaga ono podjęcia szeregu dodatkowych kroków, którymi nie muszą przejmować się podróżujący na Cejlon za pomocą biur podróży.

Polecana wycieczka na Sri Lankę:

Śladami Buddy

W obiektywie

podróże

wycieczki

urlop

azja

indie

Twój komentarz