OCT 29

Egzotyczne wakacje- kiedy i gdzie można się wybrać
Opublikowany przez: Kamil Nowak | Tagi: turystyka, wyprawy, urlop | Data: 2016-07-13

Wakacje to czas nowych wrażeń, wzięcia oddechu i oddania się przygodzie.

To idealny moment na to, by dać się porwać egzotyce i wybrać się gdzieś dalej, w poszukiwaniu świata, który jest zupełnie nowy i odmienny od tego, co nazywamy codziennością. Wakacje można sobie zrobić o każdej porze roku pozwalając sobie na relaks w niezwykle barwnych i ciekawych miejscach naszego globu. Oto pełne egzotyki kierunki (więcej propozycji można też znaleźć na stronie http://www.egzotycznie.com.pl), które sprawiają, że świat już zawsze będzie kojarzył się z fascynującym zakątkiem we wszechświecie.

Zimowe odpoczywanie w Tajlandii, a może cudowny urlop na Dominikanie?

Czasem najłatwiej otrzymać urlop zimową porą lub też marzy nam się gorące słońce, gdy za oknem ni to deszcz, ni śnieg. W takim wypadku najlepiej dać się ponieść i odwiedzić Tajlandię, niezwykle gorącą krainę, która najprzyjemniejszą pogodą kusi od listopada do lutego. Można tu spróbować przejażdżki na słoniach, poodwiedzać rajski wyspy czy zobaczyć Morski Parki Narodowe. Poza tym kraj ten zachwyca pięknem plaż oraz niespotykaną nigdzie indziej atmosferą. Egzotycznie i barwnie? Tajlandia w tej kwestii na pewno nie zawiedzie.
Równie niezwykła jest Dominikana, czekająca na turystów od listopada do kwietnia. Od maja do września bowiem trwa tu pora deszczowa, co może być uciążliwe. Kraj ten fascynuje ilością atrakcji, boskimi plażami i zabytkami, których historia odkrywa tajemniczą przeszłość tego miejsca. Odnajdą się tu surferzy, kochający wspinaczkę, miłośnicy dziewiczej natury i wszyscy ci, którzy zimową porą tęsknią za egzotyką, słońcem i radością.

Najpiękniejsze chwile czekają w Afryce, choć warto też rozważyć kubańskie rytmy w tle…

Jednym z ciekawszych kierunków na wakacje w środku zimy jest niewątpliwie Kenia, kraj pełen zachwycających widoków, niezwykłych zwierząt i atrakcji. Lepiej nie przyjeżdżać tu jesienią, bowiem wtedy można spodziewać się ogromnej ilości deszczu, zaś sezon przypada tu na grudzień oraz styczeń. Kenia to niezapomniane wyprawy safari, boskie plaże i niesamowita różnorodność, każda chwila tutaj to jak odkrywanie nowego oblicza życia.
Równie ciekawe wczasy można spędzić na Kubie, która słynie z gorących rytmów, przejrzystej wody i idealnych fal. Turyści najchętniej odwiedzają ten kraj między listopadem a marcem. Kuba potrafi skraść serce i sprawić, że każda chwila nabierze magii.. Warto przede wszystkim odwiedzić Starą Hawanę, najstarszą dzielnicę stolicy, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Piękne plaże także zachęcają do błogiego leniuchowania i słodkiego odpoczynku.

Egzotyka kusi i fascynuje zwłaszcza, gdy wieczory robią się coraz dłuższe, a dni coraz bardziej szare i ponure. Warto dać się skusić i wybrać się na wakacje marzeń, relaks na jednej z dzikich plaż bowiem może być właśnie tym, co sprawi, że będzie można nabrać wiatru w żagle i z radością powrócić do codzienności będąc naładowanym słońcem i dobrym nastrojem.

W obiektywie

turystyka

wyprawy

urlop

Twój komentarz